Pozbawiona zbóż karma dla psa – wszystko co musisz wiedzieć

Obecnie świadomość dotycząca żywienia znacznie wzrosła i sami często zastanawiamy się co tak naprawdę powinniśmy spożywać. Coraz częściej zaczynamy też analizować jaki rodzaj karmy byłby najlepszy dla naszego pupila. W ostatnim czasie znacznie wzrosło zapotrzebowanie na wysokiej jakości karmę bezzbożową dla psów. Dlaczego warto podawać taką karmę swojemu psu, jakie korzyści płyną z jej stosowania oraz co należy widzieć? Współpracująca z marką Bozita specjalistka w zakresie żywienia Cecilia Hjelm wyjaśnia to dokładnie. Cecilia zajmuje się rozwojem produktów i posiada specjalistyczne kompetencje w zakresie żywienia oraz wykształcenie w zakresie opieki nad zwierzętami domowymi. Od lat śledzi wszelkie informacje związane z czworonogami oraz posiada głęboką wiedzę na temat zapotrzebowania zwierząt na poszczególne składniki odżywcze. Ponadto jest świadoma obowiązujących regulacji i wymogów prawnych oraz doskonale wie czym najlepiej nakarmić psa.

Co oznacza określenie pozbawiona zbóż karma dla psa?

Karma bez zbóż dla psa nie zawiera żadnych składników, które są klasyfikowane jako zboża. Wiele osób uważa, że zboża to jedynie klasyczne gatunki, takie jak pszenica, jęczmień, a nawet kukurydza. W rzeczywistości nawet ryż klasyfikowany jest jako zboże i nie znajduje się w pozbawionej zbóż karmie dla psa wytwarzanej przez markę Bozita. Zamiast niego bezzbożowa karma dla psa zawiera różne rodzaje ziemniaków, groszek czy soczewicę. Bozita podjęła decyzję o dodawaniu ziemniaków i grochu do suchej karmy bezzbożowej, podczas gdy w skład mokrej karmy bezzbożowej wchodzą składniki i minerały pochodzenia zwierzęcego. Powodem dla którego Bozita dodaje groch i ziemniaki do suchej karmy jest możliwość uformowania karmy w kulki. Zarówno ziemniaki, jak i groch zawierają skrobię, która po podgrzaniu wiąże poszczególne składniki w jednolitą masę, z której można łatwo uformować kulki.

Karma bez zbóż dla psa – dlaczego warto ją wybrać?

Czy powinno się wybierać karmę dla psa bez zbóż? Powodów, dla których warto wybrać karmę bez zbóż dla psa jest wiele, ale w przypadku czworonogów wrażliwych na pszenicę, decyzja wydaje się oczywista. Ponadto wielu właścicieli psów zauważa, że ich pupile znacznie lepiej funkcjonują, gdy otrzymują karmy bezzbożowe. Właściciele psów, którzy poszukują karmy bezglutenowej dla psa, mogą z powodzeniem karmić swoje czworonogi bezzbożową karmą dla psa, ponieważ nie zawiera ona glutenu.

Bezzbożowa karma dla psa – czy jest odpowiednia dla każdego czworonoga?

Najprostsza odpowiedź brzmi nie. Psy podobnie jak ludzie posiadają indywidualne predyspozycje i preferencje. Chociaż pozbawiona zbóż karma dla psa bardzo dobrze sprawdza się w przypadku wielu czworonogów, niektóre z nich wolą inne rodzaje karmy. Dlatego ważne jest znalezienie karmy, która będzie pasować Twojemu psu i po której będzie się czuł on dobrze. Pies otrzymujący karmę, po której czuje się dobrze, może towarzyszyć Ci w aktywnym stylu życia. Dlatego najważniejsze jest to, abyś to Ty będąc właścicielem psa wybierał dla niego karmę. 

Bozita posiada w swojej ofercie szeroki wybór pozbawionych zbóż oraz pszenicy karm dla psów. Wszystkie są wytwarzane w Vårgårda. Bozita Robur Mother & Puppy, Bozita Robur Mother & Puppy XL, Bozita Grain free Mother & Puppy, Bozita Grain free Mother & Puppy XL to pozbawiona pszenicy karma bezzbożowa dla psów, odpowiednia zwłaszcza dla szczeniaków oraz dorastających psów, a także dla ciężarnych i karmiących suk. 

Co należy mieć na uwadze stosując karmę bez zbóz dla psa?

Tak samo jak w przypadku innych karm, należy stosować się do zaleceń oraz dostosować ilość podawanej karmy do tuszy, poziomu aktywności oraz indywidualnych potrzeb czworonoga. Jeśli Twój pies cierpi na nadwrażliwość na gluten lub pszenicę, musisz mieć świadomość, że mogą zawierać je także niektóre smakołyki. Dlatego zanim zdecydujesz się nakarmić psa smakołykiem, zapoznaj się zamieszczonymi na opakowaniu informacjami o składzie, aby uniknąć podania psu pokarmu zawierającego zboża.  

Mokra i sucha karma bez zbóż dla psa

Bozita Robur to wytwarzana na terenie Szwecji z najwyższej jakości składników, pozbawiona zbóż oraz pszenicy sucha karma klasy premium dla psów. Charakteryzuje się wysoką zawartością świeżego szwedzkiego mięsa, zapewniającego znakomity smak oraz wspomagającego proces trawienia.

Wszystkie mokre karmy marki Bozita dla psów są pozbawione zbóż i posiadają wysoką zawartość białka zwierzęcego.