Poznaj ambasadorów Bozity

Ambasadorzy Bozity są ekspertami w swoich dziedzinach i nieustannie pracują z nami nad ulepszaniem jakości i wytrzymałości naszych produktów. Dzięki swojemu zaangażowaniu i wielu sportowym sukcesom, wiedzą, co jest potrzebne do osiągnięcia najlepszych wyników. Wygrana nie zależy przecież tylko od szczęśliwego zrządzenia losu!

Asię Korbal

Zawodniczka dogfrisbee, agility, instruktor szkolenia psów Joanna Korbal

Asi psy jedzą Bozita Dog GF z Reniferem oraz mokrą karmę Bozita.

Asia, bo tak chce aby się do niej zawracać, jest instruktorem szkolenia psów, zoopsychologiem, behawiorystą, czynnym zawodnikiem i instruktorem dogfrisbee oraz agility, zawodnikiem nosework, sędzią dogfrisbee.

Swoją przygodę z dogfrisbee rozpoczęła w 2009 roku i jest jedną z czołowych zawodniczek w Polsce i Europie. Wraz ze swoimi psami ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jest zwyciężczynią finału krajowego DCDC 2016, II-Wicemistrzynią Europy 2017 w Super Pro Toss&Fetch, dwukrotną zdobywczynią tytułu "Sportowca Roku" w latach 2016 i 2017, Mistrzynią Polski i Wicemistrzynią Polski 2018 we freestyle'u, II-Wicemistrzynią Polski 2018 w Super Pro Toss&Fetch, II-Wicemistrzynią Europy 2018 we freestyle'u, Mistrzynią Polski i II-Wicemistrzynią Polski 2019 we freestyle'u, II-Wicemistrzynią Europy 2019 we freestyle'u, Mistrzyni Polski 2020 w Super Pro Toss&Fetch i II-Wicemistrzni Polski 2020 we freestyle'u, czterokrotną zdobywczynią tytułu "Latającego Psa" roku 2016, 2017, 2018 i 2019 oraz założycielką szkoły dla psów oraz klubu sportowego "Dragons" w Poznaniu.

Oprócz wszystkich tytułów zdobytych w sporcie, Asi dużą satysfakcje daje możliwość uczenia innych, jak lepiej zrozumieć swojego psa i fakt, że wiele osób docenia prowadzone przez nią szkolenia.

Obserwuj Asię Korbal w mediach społecznościowych

Anders Landin

Próby i konkursy pracy psów myśliwskich są pasją Andersa Landina

Psy Andersa jedzą karmy Bozita Robur Adult Maintenance i Bozita Robur Mother & Puppy XL.

Anders prowadzi szkolenia dla wszystkich typów wyżłów w hodowli Landinów niedaleko miasta Trollhättan w Szwecji. Tam zajmują się wraz z żoną, Christine, hodowlą wyżłów niemieckich szorstkowłosych. Prowadzi też wykłady i wydaje książki oraz filmy o tresurze wyżłów, od szczeniaka do dorosłego osobnika.

Anders posiada wykształcenie zdobyte w wojskowej szkole tresury psów, gdzie trenował psy obronne oraz psy wykrywające miny. Od połowy lat 60. Zajmuje się tresurą i bierze udział w konkursach psów domowych, gończych oraz psów rasy szwedzki vallhund. Wiosną 1989 roku do jego domu zawitał pierwszy wyżeł niemiecki szorstkowłosy.

Przez lata Anders osiągnął wiele sukcesów w próbach i konkursach pracy psów myśliwskich i kilkukrotnie wygrał ze swoimi psami konkurs pracy psów łowieckich organizowany dorocznie przez Szwedzki Klub Hodowców Wyżłów.

Obserwuj Anders Landin w mediach społecznościowych

Emelie Wickström

Emelie Wickström bierze udział w konkursach posłuszeństwa psa ze swoimi border collie

Psy Emelie jedzą karmy Bozita Robur Sensitive Single Protein Salmon & Rice i Bozita Robur Active Performance.

Emilie Wickström i jej psy border collie, Ki (ur. 2011) i Sol (ur. 2018) biorą udział w konkursach posłuszeństwa psa. Ich dotychczasowe sukcesy to trzecie miejsce w konkurencji drużynowej i dwunaste w indywidualnej na Mistrzostwach świata w 2016 roku oraz piąte miejsce w konkurencji indywidualnej na Mistrzostwach krajów nordyckich w 2015 roku.

Wybór posłuszeństwa psa jako sportu nie był czymś oczywistym. Emelie i Ki próbowali najpierw swoich sił w zaganianiu, ratownictwie, agility i tropieniu, aby ostatecznie znaleźć coś dla siebie w dyscyplinie posłuszeństwa psa. Satysfakcja płynąca z tego sportu pcha Emelie do przodu.

Obserwuj Emelie Wickström w mediach społecznościowych

Heidi Billkvam

Hodowczyni Heidi Billkvam i jej psy border collie, są mistrzami w posłuszeństwie i zaganianiu

Psy Heidi jedzą karmy Bozita Robur Sensitive Single Protein Salmon & Rice, Bozita Robur Mother & Puppy XL, Bozita Robur Light i Bozita Robur Senior.

Heidi hoduje psy rasy border collie w swojej hodowli Kronvallaren w Eidsberg w Norwegii. Oprócz hodowli prowadzi też kursy i organizuje obozy, na których uczy psy sztuki zaganiania i posłuszeństwa.

Heidi ma wiele lat doświadczenia i jest prawdziwą mistrzynią swojej dziedziny. Przez 4 lata była nawet członkiem reprezentacji Szwecji w zaganianiu, a przez dwa lata trenerką reprezentacji Szwecji w posłuszeństwie psów.

 

Obserwuj Heidi Billkvam w mediach społecznościowych

Ida Lindgren

Ida Lindgren - człowiek renesansu, miłośniczka rally-o

Psy Idy jedzą karmy Bozita Robur Active Performance i Bozita Robur Sensitive Grain Free Chicken.

Ida jest prawdziwym człowiekiem renesansu. Oprócz zajmowania się Rally-O, prowadzi też hodowlę Ziridas Kennel pod Helsinborgiem w Szwecji, gdzie hoduje psy rasy springer spaniel angielski. Organizuje też szkolenia tresury psów i kursy dla treserów w psim centrum Vi2 Hundcenter. W swoim wydawnictwie HUNDra Procent wydała też kilka książek o psach. Co więcej pracowała również na psich pływalniach, prowadziła psie przedszkole, hotel dla psów oraz psi zakład groomerski.

Serce Idy bije dla dyscypliny sportowej Rally-O, której rozwój obserwowała od samego początku. Jest jedną z czołowych szwedzkich jurorek w tym sporcie. Oprócz tego bierze też udział w konkursach Rally-O ze swoimi psami i ma na swoim koncie kilka wygranych.

Obserwuj Ida Lindgren w mediach społecznościowych

Ingrid och Tomas Olofsson

Ingrid i Tomas Olofssonowie zajmują się hodowlą ras mały wyżeł munsterlandzki oraz wyżeł niemiecki

Psy Ingrid i Tomasa jedzą karmy Bozita Robur Adult Maintenance, Bozita Robur Active Performance oraz Bozita Robur Sensitive Grain Free Reindeer.

Ingrid i Tomas prowadzą hodowlę Hedängens kennel niedaleko Tidaholm w Szwecji i hodują w niej wyżły oraz małe munsterlandery. Ich psy służą później jako wszechstronne czworonogi, z naciskiem na umiejętność polowania i naukę posłuszeństwa. Celem Ingrid i Tomasa jest hodowla zdrowych, rasowych psów z silnymi instynktami łowieckimi.

Od 2000 roku, gdy w hodowli pojawiły się pierwsze reproduktory, urodziło się wiele miotów zarówno wyżłów jak i małych müsterlanderów. Ingrid i Tomas zatrzymali nawet dla siebie kilka szczeniąt.

Obserwuj Ingrid och Tomas Olofsson w mediach społecznościowych

Kristina Edh

Kristina Edh - wykwalifikowana hodowczyni psów myśliwskich rasy seter szkocki

Psy Kristiny jedzą karmy Bozita Robur Mother & Puppy XL, Bozita Robur Sensitive Single Protein Salmon & Rice, Bozita Robur Sensitive Single Protein Lamb & Rice oraz Bozita Robur Active Perfomance.

W szwedzkiej wsi Krok, od 1988 roku, Kristina prowadzi hodowlę Zettertjärn, w której hoduje psy myśliwskie rasy seter szkocki. Ma na koncie wiele nagród i wygrała m.in. nagrodę Hodowcy Roku aż 19 razy! Oprócz tego zdobyła też poniższe wyróżnienia:

  • Nagroda Najlepszego Hodowcy Norweskiego Klubu Hodowców Seterów Szkockich
  • Nagroda Hodowcy Szwedzkiego Stowarzyszenia Kynologicznego (dwukrotnie)
  • Nagroda dla Reproduktorów Szwedzkiego Stowarzyszenia Kynologicznego
  • Seter szkocki roku (dziesięciokrotnie)
  • Młody pies roku (dwunastokrotnie)
  • Puchar Fjällpokalen w 2009 roku
  • Puchar Fjäll-SM w 2011 roku
  • Puchar Vinterfjällpokalen w 2014 roku

Obserwuj Kristina Edh w mediach społecznościowych

Lisa Lindblom

Lisa Lindblom - miłośniczka świeżego powietrza i siberian husky

Psy Lisy jedzą karmę Bozita Robur Active Performance.

Lisa i jej siberian husky mieszkają przez pół roku w miejscowości Marieby, a kolejne sześć miesięcy spędzają w szwedzkich górach. Lisa posiada wykształcenie przewodnika terenowego, a przebywanie na świeżym powietrzu jest obecne zarówno w jej życiu prywatnym, jak i zawodowym. Jesienią wędruje po górskich lasach, a zimą jeździ na nartach. Z kolei latem, kiedy psy odpoczywają, Lisa dużo biega.

Dorastała w miejscowości Åsarna wśród psów grenlandzkich należących do jej rodziny, więc zainteresowanie biegami narciarskimi oraz wyścigami psich zaprzęgów było dla niej czymś całkowicie naturalnym. Kiedy miała zaledwie trzy miesiące sama pełniła funkcję osoby stanowiącej obciążenie sanek, a sześć lat później prowadziła je już samodzielnie.

Do 2005 roku Lisa rywalizowała na nartach biegowych, później próbowała jeździć na nartach ze swoimi syberyjskimi husky. Od długiego czasu Lisa bierze udział w różnego rodzaju zawodach ze swoimi psami - odnoszą ogromne sukcesy! Obecnie towarzyszą jej Aslak i Tjourri, a czasami nawet jeden lub dwa dodatkowe psy.

Obserwuj Lisa Lindblom w mediach społecznościowych

Marie Israelsson

Marie Israelsson - zdobywczyni srebrnego medalu na mistrzostwach świata w powożeniu zaprzęgiem złożonym z czterech psów oraz fanka siberian husky

Psy Marie jedzą karmę Bozita Robur Active Performance i Bozita Robur Mother & Puppy.

Marie bierze udział w wyścigach psich zaprzęgów odkąd ukończyła 15 lat. Jest też kilkukrotną zwyciężczynią nagród w powożeniu zaprzęgiem złożonym z czterech psów. Wielokrotnie stawała na podium podczas Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Szwecji w powożeniu, a zimą 2019 roku zgarnęła srebro podczas MŚ w Haidmühle w Niemczech. Swoją pierwszą wygraną, Mistrzostwo Psów Polarnych, zdobyła w 1993 roku i zawsze jest gotowa na nowe podboje ze swoimi siberian husky.

Marie jest ambasadorką Bozita Robur już od 10 lat! Jesteśmy pod wrażeniem jej zaangażowania i energii!

Obserwuj Marie Israelsson w mediach społecznościowych

Petter Karlsson

Petter Karlsson - jeden z czołowych zawodników wyścigów psich zaprzęgów i dwukrotny zwycięzca Finnmarkslöpet

Psy Pettera jedzą karmy Bozita Robur Sensitive Grain Free Reindeer i Bozita Robur Active Performance.

Peter to jeden z najlepszych maszerów w Europie! Bierze udział w najtrudniejszych wyścigach, kierując zaprzęgiem psów rasy Alaskan husky przemierzając kilkaset kilometrów w siarczystym mrozie. Na co dzień mieszka w szwedzkiej miejscowości Slussfors, gdzie organizuje wycieczki z udziałem psich zaprzęgów i prowadzi bloga o swoich przygodach.

Dwukrotnie wygrał 1200-kilometrowy wyścig Finnmarkslöppet - najbardziej wymagający w Europie wyścig psich zaprzęgów. W 2017 roku pobił też rekord podczas wyścigu Femundlöpet.

Obserwuj Petter Karlsson w mediach społecznościowych

Thomas Wassberg i Ulrike Wieser

Thomas Wassberg i Ulrike Wieser - hodowcy wyżłów

Psy Thomasa i Ulrike jedzą karmy Bozita Robur Sensitive Grain Free Reindeer, Bozita Robur Active Performance i Bozita Robur Mother & Puppy.

Thomas Wassberg szwedzki biegacz narciarski, czterokrotny złoty medalista olimpijski oraz siedmiokrotny medalista mistrzostw świata wraz z żoną Ulrike Wieser mieszkają w miasteczku Åsarna położonym w południowej części prowincji Jämtland i tam prowadzą hodowlę wyżłów.

Miłość Thomasa i Ulrike do wyżłów ma głębokie korzenie. Raisa, ich pierwsza suczka skradła ich serca już w 1980 roku i od tego czasu nie wyobrażają sobie życia bez psów, a wybór akurat tej rasy jest dla nich oczywisty.

Thomas i Ulrike spędzają czas ze swoimi psami na świeżym powietrzu, psy również towarzyszą Thomasowi w wyprawach narciarskich.