Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zdawane pytania dotyczące karmy dla psów i kotów Bozita.

W przypadku braku odpowiedzi na twoje pytanie, skontaktuj się z nami pod adresem: [email protected]

Gdzie produkowane są karmy dla psów i kotów Bozita?

Nasze mokre i suche karmy są produkowane w Vårgårda, w samym sercu prowincji Västergötland. Produkujemy nasze karmy w Vårgårda od 1903 roku, z wykorzystaniem całej naszej fachowej wiedzy, z miłości do psów i kotów. 

Czy produkty Bozita są produkowane wyłącznie ze składników pochodzących ze Szwecji?

Mokre karmy dla psów Bozita, pakowane w puszki oraz opakowania Tetra Pak, są w 100% produkowane ze SZWEDZKICH składników, w 100% z białka zwierzęcego oraz nie zawierają zbóż. Jesteśmy z tego bardzo dumni.

Aktywnie pracujemy nad tym, aby używać jak najwięcej składników pochodzących ze Szwecji. Jest to dla nas bardzo ważne. Czasem jednak nie jesteśmy w stanie zdobyć odpowiedniej ilości składników na miejscu. Kupujemy je więc od zaufanych dostawców, z którymi łączy nas wieloletnia współpraca i których dostawy na bieżąco kontrolujemy. Może to dotyczyć kukurydzy i ryżu.

Czy w ofercie firmy znajdują się produkty bez dodatku zbóż?

Tak. Mokra karma dla psów Bozita nie zwiera zbóż. Wprowadziliśmy także na rynek dwa produkty bez dodatku zbóż z serii Robur dla psów oraz nowości z serii Bozita dla kotów.

Czy firma ma w swojej ofercie karmę dla starszych psów?

Do naszej serii Bozita Robur wprowadziliśmy ostatnio Bozita Robur Senior, która stworzona została dla dorosłych i starszych psów o standardowym poziomie aktywności. W naszych produktach w sposób optymalny połączyliśmy takie składniki jak: siarka organiczna, małże zielone, glukozamina oraz siarczan chondroityny. Dodaliśmy także taurynę, która wspomaga układ krwionośny starszych psów.

Mój pies ma uczulenie na kurczaka, czy firma posiada w swojej ofercie odpowiednie produkty?

W naszej ofercie produktów Bozita Robur dostępne są także dwa rodzaje karm zawierające pojedyncze źródła białka, co oznacza, że zostały wytworzone z białka zwierzęcego pochodzącego od jednego zwierzęcia – do wyboru z jagnięciną lub łososiem.

Czy produkty Bozita wytwarzane są ze świeżych składników?

Używamy świeżych składników w połączeniu ze składnikami suchymi.  Wiemy, że świeży kurczak poprawia smak karmy i zapewnia optymalne trawienie. Dlatego też zwiększyliśmy zawartość świeżego białka zwierzęcego w kilku rodzajach suchej karmy. Przykładowo w karmach Bozita Robur znajduje się najwyższy odsetek białka zwierzęcego, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Stosowanie antybiotyków?

Stosowanie antybiotyków w szwedzkich hodowlach jest ściśle regulowane od 1986 roku.

Wolne od GMO? 

Składniki dostarczane przez naszych dostawców są wolne od GMO.

Co oznacza określenie „naturalne składniki”?

Pojęcie „naturalne” oznacza składniki, które są przetwarzane w sposób, który nie wpływa negatywnie na ich skład i wartość odżywczą. Składniki te nie mogą zawierać żadnych zbędnych dodatków. Składniki określane jako naturalne zostały oznaczone symbolem * w opisie składu.

Co kryje się pod pojęciem „zbędne dodatki”?

Aktywnie pracujemy nad tym, aby nasze produkty były przygotowywane w jak najlepszy sposób. Nasze karmy nie zawierają zbędnych dodatków, np. barwników. Dodajemy witaminy i minerały, niezbędne dla prawidłowego rozwoju psów i kotów.

Restrykcyjne przepisy dotyczące ochrony zwierząt

Szwedzkie przepisy dotyczące ochrony zwierząt są bardziej restrykcyjne niż przepisy UE i należą do najbardziej restrykcyjnych na świecie.

Kraj wolny od BSE

Szwecja jako jeden z pierwszych krajów została ogłoszona krajem wolnym od BSE przez Światową Organizację Zdrowia Zwierząt.

Hormony wzrostu?

W Szwecji stosowanie hormonów wzrostu jest surowo zabronione.

Czy w ofercie firmy znajdują się produkty bez dodatku pszenicy?

Tak. Karmy Bozita Robur nie zawierają glutenu.

Wprowadziliśmy na rynek produkty z serii Robur bez dodatku zbóż.

Mokra karma Bozita dla psów i kotów, a także sucha karma Bozita Kitten nie zawierają pszenicy.

Czy produkty Bozita objęte są gwarancją smaku?

Nasze karmy są produkowane z najlepszych składników. W przypadku, gdy twojemu psu czy kotu nie odpowiadałyby smaki naszych karm, gwarantujemy całkowity zwrot pieniędzy

Zrównoważony rozwój?

Kwestie związane z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem są dla nas bardzo ważne. Nasze psy i koty powinny mieć zapewnione zrównoważone oraz przyjazne dla środowiska pożywienie. Dlatego też nasz zakład produkcyjny w Vårgårda jest zasilany w 100% energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Wszelkie odpady powstałe w wyniku procesu produkcji są przetwarzane w biogaz. Wszelkie odpady powstałe w wyniku produkcji karmy są przetwarzane w biogas, a nasz transport jest przyjazny dla środowiska.