BEZPIECZNE ŚWIĘTA DLA KOTA

MAMY LISTĘ NIEBEZPIECZEŃSTW CZYHAJĄCYCH NA KOTA PODCZAS ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Święta Bożego Narodzenia już tuż tuż i chociaż jest to czas pełen domowego ciepła i radości, dekoracji i świateł, wiąże się to również z wieloma zagrożeniami dla Twojego kota. Zebraliśmy niektóre z najczęstszych zagrożeń związanych z Bożym Narodzeniem i możliwych rozwiązań - wszystko po to, aby upewnić się, że masz najlepsze warunki do przytulnego świątecznego wypoczynku z kotem.

Bozita życzy wszystkim Wesołych Świąt!

CHOINKA I ŚWIĄTECZNE OZDOBY

CHOINKA I ŚWIĄTECZNE OZDOBY

Teoretycznie nie można zrobić nic lepszego dla swojego kota, jak wstawić drzewo do domu. Drzewo z migającymi światełkami, łańcuchem i wiszącymi ozdobami przypominającymi piłki i piórka to jet po prostu raj!

Ryzyko
Choinka może się przewrócić, a anielskie włosy popularna lameta czy łańcuchy stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo jeśli zwierzak to zje!

Rozwiązanie
Stabilnie ustaw choinkę najlepiej dzień wcześniej, aby kot się przyzwyczaił. Możesz przystroić choinkę w ekologiczne ozdoby z drewna, słomy czy filcu. Zabezpiecz kable od światełek choinkowych tak  by kot, ani jego zęby, nie miały do nich dostępu. Możesz też powiesić na choince cytrusowe ozdoby – koty nie lubią zapachu cytryny

ŚWIĄTECZNY ZGIEŁK

ŚWIĄTECZNY ZGIEŁK

Święta to czas zmian – wygląd domu, zapachy, dźwięki, smaki, goście (często dzieci)..... Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że kot to nie pluszak a na przywilej przytulania i głaskania trzeba sobie zasłużyć....

Ryzyko
Zamieszanie, dużo gości

Rozwiązanie
Zapewnij kotu bezpieczny, cichy kąt, w którym będzie miał swój azyl podczas nadchodzącego zgiełku. A gościom wytłumacz zasady kociego savoir-vivre.

TRUJĄCE ROŚLINY ŚWIĄTECZNE

TRUJĄCE ROŚLINY ŚWIĄTECZNE

Jeżeli chcesz spędzić bezpieczne święta, pamiętaj, że w kocim domu jemioła i gwiazda betlejemska są zakazane! Te rośliny są toksyczne dla kota.

Ryzyko
Rosliny trujące dla kota posiadają podstępne toksyny. Lilie np. mogą zatruć kota powietrznym pyłkiem. Zatrucie pojawia się głównie w postaci wymiotów, biegunki i senności

Rozwiązanie
Unikaj trujących roślin lub umieszczaj je w miejscach niedostępnych dla kota. Nigdy nie wnoś do domu lilii.

ŚWIĄTECZNE PODJADANIE

ŚWIĄTECZNE PODJADANIE

Koty na odległość wyczuwają ludzkie słabości, momentalnie zjawią sie przy kuchennym blacie lub świątecznym stole.

Ryzyko
Ryba z ośćmi, rodzynki z ciasta, polewa czekoladowa, świąteczna szyneczka....

Rozwiązanie
Kocia dieta powinna być taka sama jak zazwyczaj, jeśli musimy czymś poczęstować kota to niech to będzie kawałek gotowanego mięsa lub odrobina śmietanki.